Weblog van Jacques over Muziek

Jacques dubbeldik

Lees voor | Reageer | Verstuur | Druk af   

De luisterrubriek van Jacques.
Dit keer zes nummers van Jacques; voor een eerste kennismaking of een
zucht van herkenning. Luisteren maar, want daar draait deze rubriek om.
Veel Plezier!
Jacques

Let op: Veel van Jacques' muziek is alleen goed te beluisteren via Microsoft Internet Explorer.

Routinematig werk?

Volgens Wikipedia is routine 1) een reeks handelingen die, vaak zonder te hoeven nadenken, kan worden verricht door een verkregen vaardigheid. 2) Telkens terugkerende bezigheden. Ik werk als verpleegkundige op een dialyseafdeling en ik kreeg afgelopen week de vraag van een patiënt of ik mijn werk niet saai vond. Ik moest even nadenken over mijn antwoord.

De situatie was als volgt: ik was de patiënt zijn bloed aan het teruggeven aan het einde van de behandeling van de hemodialyse. Ja, moest ik tot enige schrik toegeven. Ja mijn werk bestaat heel vaak uit routinematig handelen. De patiënt aansluiten, controles uitvoeren en weer afsluiten. Toen ik even na die vraag, die mij enigszins overdonderde, verder ging prakkiseren, kwam ik tot de conclusie dat mijn werk verreweg overwegend uit routinematig handelen bestaat.

Lees verder...

 

Bonuscultuur

Met bonuscultuur wordt volgens Wikipedia bedoeld ‘de cultuur die binnen organisaties het toekennen en uitkeren van bonussen stimuleert. Een bonus is een buitengewone extra uitkering bovenop het loon van werknemers. Bonussen worden uitgekeerd in alle lagen van een bedrijf. Meestal bedoelt men met de bonuscultuur de uitkering van grote bedragen aan bestuurders met een hoge functie in het bedrijf.

Lees verder...

Ziekenhuisbacterie MRSA is een steeds groter probleem

MRSA, ook wel bekend als de ‘ziekenhuisbacterie’, is de afkorting van Meticilline-resistente Staphylococcus aureus. Het wordt een ziekenhuisbacterie genoemd omdat de bacterie voornamelijk in een ziekenhuis opgespoord wordt. Dat gebeurt omdat een ziekenhuis de bacterie niet binnen zijn poort wil hebben vanwege de resistentie tegen vele antibiotica en dus het gevaar voor zieke patiënten met minder afweer.

Lees verder...

Uitgelicht

Agenda vandaag
donderdag 23 mei 2013

Meest gelezen

Onderzoek

Trage start nieuwe nier gevaarlijker voor ouderen

Hoe ouder de ontvanger van een postmortale nier is, hoe groter de kans dat hij het niet overleefd wanneer de nier niet meteen werkt. Jonge getransplanteerden kunnen zo'n opstartfase meestal wel overbruggen. Er bestaat een verband tussen het vertraagd op gang komen van een pas getransplanteerde nier, en het overlijden van de getransplanteerde patiënt in de eerste maanden na transplantatie.

Lees verder...

In Hart en Nieren

Belgische nierpatiënten georganiseerd op vakantie naar Benidorm

Vijfentwintig Belgische nierpatiënten en ongeveer evenveel familieleden vertrokken vannacht op vakantie naar Benidorm. Voor hun medische begeleiding kunnen ze rekenen op hun vertrouwde nefroloog en vier gespecialiseerde verpleegkundigen. Op woensdag 29 mei wacht een welkomstcomité hen ’s middags weer op in het AZ Maria Middelares ziekenhuis.

Lees verder...

Service

Sponsors

Steun NierNieuws

Met één telefoontje van € 1,30 wordt u begunstiger van NierNieuws.

Laatste reacties

NierNieuws en zijn adverteerders maken soms gebruik van cookies. Klik hier voor meer informatie.