Studie naar nierkankervaccin gewijzigd voortgezet

Lees voor | Reageer | Verstuur | Druk af   

Een eerder afgebroken studie naar een medicijn dat moet dienen als vaccin tegen nierkanker, wordt in aangepaste vorm voortgezet. De Amerikaanse Food and Drug Administration (FDA) heeft de wijzigingen in de studie goedgekeurd, maakte fabrikant Oxford BioMedica bekend.

In juli van dit jaat werd de studie naar het middel TroVax van Oxford BioMedica en sanofi-aventis voortijdig gestopt, omdat de resultaten tegenvielen. TroVax zou moeten werken als een vaccin tegen de behandeling van gevorderd niercelcarcinoom. De fabrikant heeft nu wijzigingen aangebracht in de opzet van de studie. De FDA heeft die goedgekeurd, wat betekent dat de derde fase van het onderzoek van start mag gaan.

De veranderingen hebben onder andere betrekking op de vraag of de reacties van de behandelde patiënten op het medicijn afhankelijk zijn van het aantal doses dat ze hebben gekregen. Ook zullen er meer tussentijdse analyses gedaan worden. John Dawson, waarnemend directeur van Oxford BioMedica, is erg blij met de reactie van de FDA: 'deze wijzigingen stellen ons in staat de optimale toepassing van TroVax bij nierkanker te vinden. We verwachten nog steeds dat het middel bij een bepaalde subgroep van patiënten werkzaam is.'

Steeds meer nierkanker door slechte leefstijl

Ernstig overgewicht en een te hoge bloeddruk verhogen het risico op nierkanker. Bij mannen geldt dat ook nog voor te hoge bloedsuikerspiegels en te veel triglyceriden in het bloed, ontdekten onderzoekers in het Zweedse Umeå. Niet vreemd dus, dat ze over de afgelopen tien jaar ook een sterke stijging van het aantal mensen zagen dat nierkanker krijgt. En dat die stijging bij mannen ronduit explosief te noemen is.

Er zijn al vaker studies gedaan waaruit bleek dat er een verband is tussen obesitas en hoge bloeddruk, en het risico op niercelcarcinoom. In het Metabolic Syndrome en Cancer project (Me-Can) hebben wetenschappers onderzoek gedaan naar het verband tussen nierkanker en andere metabole waarden als glucose, cholesterol en triglyceriden in het bloed. Hiervoor verzamelden ze gegevens van 560.388 mannen en vrouwen uit Noorwegen, Oostenrijk en Zweden.

Lees verder...

 

'Teveel zout in voedsel moet bij wet worden verboden'

De Nierstichting wil dat gezondheidsminister Edith Schippers meer daadkracht toont en werkelijk concrete maatregelen tegen overmatig zoutgebruik neemt. De oproep van de minister tot zelfregulering van de voedingsbranche is volgens de stichting te vrijblijvend, niet concreet en niet succesvol gebleken. De Nierstichting grijpt World Kidney Day (14 maart) aan om rond dit belangrijke gezondheidsthema de campagne Grip op zout te starten.

Lees verder...

Combinatiemedicatie niet levensverlengend bij uitgezaaide nierkanker

Een combinatie van verschillende medicijnen lijkt beter te werken tegen uitgezaaide nierkanker dan alleen bevacizumab (Avastin, Roche), maar levert geen significant langere overleving van de patiënten op. Wel is het aantal bijwerkingen groter. Sommige onderzoekers denken dat de grens bereikt is van wat er op deze manier tegen nierkanker gedaan kan worden.

Lees verder...

Uitgelicht

Meer over nierkankers

Meest gelezen

Onderzoek

Immuungemedieerde nierschade door HIV vaker bij Afrikanen

Patiënten die geïnfecteerd zijn met het HIV-virus, lopen het risico op HIV-gerelateerde nierproblemen. Veel HIV-patiënten krijgen te maken met HIVAN (HIV-associated nephropathy) of HIVICK (HIV-associated Immuno Complex Kidney disease). Daar waar over HIVAN inmiddels vrij veel bekend is, is over HIVICK nog veel onduidelijk.

Lees verder...

In Hart en Nieren

Belgische nierpatiënten georganiseerd op vakantie naar Benidorm

Vijfentwintig Belgische nierpatiënten en ongeveer evenveel familieleden vertrokken vannacht op vakantie naar Benidorm. Voor hun medische begeleiding kunnen ze rekenen op hun vertrouwde nefroloog en vier gespecialiseerde verpleegkundigen. Op woensdag 29 mei wacht een welkomstcomité hen ’s middags weer op in het AZ Maria Middelares ziekenhuis.

Lees verder...

Service

Sponsors

Steun NierNieuws

Met één telefoontje van € 1,30 wordt u begunstiger van NierNieuws.

Laatste reacties

NierNieuws en zijn adverteerders maken soms gebruik van cookies. Klik hier voor meer informatie.