Mail: redactie@niernieuws.nl | Tel: 030 - 288 9994



Lees voor | Reageer | Verstuur | Druk af   

'Wielrenner Wout Poels kan nier verliezen'

 

Wout Poels loopt het risico een nier te verliezen na zijn zware val in de Tour de France. Dat zegt ploegarts Peter Lagrou van Vacansoleil-DCM in De Telegraaf.  

Poels kampt volgens de krant met een breuk in de linkernier, een gescheurde milt en en drie gebroken ribben. 'We kunnen op dit moment niet uitsluiten dat Poels een nier gaat verliezen.'

Volgens andere bronnen is van nieruitname geen sprake zolang Poels geen nieuwe interne bloedingen krijgt.

sterren 1 2 3 4 5 standaard Gepubliceerd: dinsdag 10-07-2012 | Nog geen reacties


Adembenemend

DEEL 14 - Als we ’s middags het ziekenhuis inlopen, zit haar man tegenover de ingang in het restaurant opgewekt naar ons te zwaaien. Zoon en kleinzoon zitten naast hem aan tafel. 'Ze komt zo naar beneden hoor,' roept hij lachend. 'Ze is vanmorgen ook al even naar buiten geweest.' Hè? Naar beneden? Naar buiten geweest??!

Ik kijk mijn man aan, die na mij binnenkomt. De uitdrukking op zijn gezicht spreekt boekdelen. Jolanda heeft vijf dagen geleden na een traject van vier chemokuren, een ingrijpende operatie ondergaan, waarbij haar blaas, baarmoeder en plasbuis zijn verwijderd. Van haar dunne darm is 30 centimeter weggehaald. Haar urineleiders zijn vervolgens op haar verwijderde darm aangesloten, die als een vervangende blaas dienst doet en buiten haar buik hangt. Een operatie van zes uur. En nu komt ze 'gewoon' naar beneden.

Omdat het 'te lang' duurt voordat ze arriveert, gaan we toch maar even naar boven. Als we op de eerste verdieping de gang in lopen die naar haar kamer leidt, komt ze er al aan. In de verte zie ik een beeld dat mijn hersenen niet kunnen bevatten: met een infuusstandaard aan haar linkerhand, loopt ze kwiek onze kant op. ‘Hee, hallo!’ zwaait ze levenslustig. We lopen stomverbaasd haar kant op.

Lees meer »

Medicijngebruiker van het kastje naar de muur door preferentiebeleid »

De NPCF organiseert een meldactie over ervaringen van patiënten met de verstrekking van medicijnen. Een van de onderwerpen waarover mensen bevraagd worden, is hun ervaring met het preferentiebeleid. Dat is het omstreden beleid waarbij verzekeraars alleen bepaalde generieke en dus goedkopere medicijnen vergoeden in plaats van de merkmedicijnen.

Lees meer »

Beeldcontact bij thuisdialyse »

Nierpatiënt Ed Bos en verpleegkundige en freelancer in de zorg Aase Riemann over TeleDialyse via de BeeldbelApp van FocusCura.