Mail: redactie@niernieuws.nl | Tel: 030 - 288 9994



Lees voor | Reageer | Verstuur | Druk af   

FDA onderzoekt waarschuwing vloeistofgebruik door Fresenius

Door Jeroen van Setten 

De Amerikaanse Food and Drug Administration (FDA) doet onderzoek naar de dialysepoot van Fresenius. De FDA was getipt dat de farmaceut alleen eigen dialysecentra zou hebben gewaarschuwd voor een verhoogd risico door de manier waarop ze gebruik maakten van bepaalde hemodialysevloeistoffen.

Fresenius Noord Amerika ontdekte het risico in 2010 en stuurde een dringende memo naar de eigen centra in november 2011. Het Duitse bedrijf liet dezelfde waarschuwing pas eind maart uitgaan naar andere klinieken. Dat was nadat de FDA de oorspronkelijke notitie anoniem doorgespeeld had gekregen en had ingegrepen. 

Volgens het bedrijf hielden sommige artsen niet voldoende rekening met niveaus van bicarbonaat bij het gebruik van NaturaLyte vloeistof of, in het bijzonder,  Granuflo poeder. Daardoor was het voorgekomen dat het bicarbonaat bij sommige patiënten te hoog opliep. In de dringende waarschuwing aan de eigen artsen stelde Fresenius dat 941 patiënten in 2010 een hartstilstand zouden hebben gehad ten gevolge van een te hoog bicarbonaat. De brief in maart waarschuwt minder specifiek, maar spreekt ook van een verhoogd overlijdensrisico. Vooral bij een hoog predialyse bicarbonaat.

Fresenius is de wereldleider op het gebied van dialyse en in Amerika de grootste aanbieder van dialysefaciliteiten. In de centra van Fresenius wordt op regelmatige basis meer dan een derde van de 400.000 Amerikaanse dialysepatiënten behandeld.

sterren 1 2 3 4 5 standaard Gepubliceerd: maandag 18-06-2012
Bron: Diverse, waaronder NYT | Reacties (1)

Reacties

  • R.Vermeulen, Den Bosch
    22-06-2012 12:52

    Jammer dat niet vermeld wordt wat de oorzaak is. Betreft het te hoge concentraties in de vloeistoffen of poeders, foutief ingestelde apparatuur, of onjuist voorschrift van de arts.

    Bij dit merk medische apparatuur is het van groot belang te letten op het gebruik van exact de juiste concentratie van vloeistoffen en poeders.

    Het lijkt erop dat centra niet goed op de ingrediëntenlijst kijken. De FDA rept niet over onjuiste informatie op de verpakkingen. Redactie

Reageer op dit artikel


'Niercentrum Midden-Nederland moet een begrip worden'

Gisteren, 19 juni 2013, werd de nieuwe locatie van het dialysecentrum in Harderwijk feestelijk geopend. In het centrum op de 'zorgboulevard' werken het Meander Medisch Centrum in Amersfoort en het St. Jansdal ziekenhuis in Harderwijk samen. Bij die gelegenheid werd meteen een nieuwe naam gemunt voor een drietal bestaande centra: Niercentrum Midden-Nederland. 

Het Niercentrum Midden-Nederland bestaat uit drie bestaande centra. Harderwijk bij het St Jansdal, het Meander Medisch Centrum in Amersfoort en het vakantiedialysecentrum in Centerparcs De Eemhof in Zeewolde. 'In het Niercentrum Midden-Nederland zoeken we steeds naar manieren om de kwaliteit van leven en het welbevinden van dialysepatiënten te verhogen, vertelt Ria de Kleijn, manager van de dialysecentra.    

Lees meer »

'Standaardbehandeling hepatitis C na niertransplantatie veiliger dan gedacht' »

Hepatitis C wordt tegenwoordig meestal behandeld met medicatie gebaseerd op interferonen. In het algemeen wordt aangenomen dat een dergelijke behandeling bij niergetransplanteerden het risico op afstoting van de donornier sterk verhoogt, en bovendien de hepatitis C niet effectief bestrijdt. Saoedisch onderzoek laat echter zien dat interferontherapie beter werkt dan gedacht, en dat het risico op afstoting klein is. Hepatitis C is leverinfectie die veroorzaakt wordt door het hepatitis C-virus.

Lees meer »

Bestsellers: goedkoop maar met te veel fosfaat »

Wie als nierpatiënt zijn boodschappen in de supermarkt doet en net als anderen simpelweg die producten koopt die op grijphoogte liggen, is goedkoper uit maar krijgt ook zoveel fosfaat binnen dat een voorgeschreven fosfaatbeperking niet haalbaar is. Dat blijkt uit onderzoek in Amerikaanse supermarkten. Mensen met een slechte nierfunctie, vooral dialysepatiënten, moeten oppassen met fosfaat. De fosfaatspiegel in hun bloed wordt snel te hoog.

Lees meer »