Tweehonderdste Nikkiso dialysemachine voor Dianet
Door Jeroen van Setten
Niet alleen verpleegkundigen, ook
patiënten, regiocoördinatoren, de
technische dienst en andere nauw
betrokkenen waren aanwezig
Een goede champagne en een grote taart omlijstten de officiële overdracht van het 200ste dialyseapparaat aan Dianet in Utrecht. Baxter-directeur Ad Paulusse sneed, samen met Dianet-bestuursvoorzitter Iet Kooy, de taart aan. De Nikkiso machine die Paulusse overhandigde, is bedoeld voor gebruik bij een patiënt thuis. Thuisdialyse is de speerpunt van Dianet.
De Stichting Dianet groeit snel. Vooral het aantal thuisdialyserenden stijgt gestaag. In het centrum in Utrecht staan inmiddels 40 machines en er dialyseren 122 mensen thuis met ondersteuning vanuit Dianet. De stichting heeft ook machines staan in het Diakonessenhuis in Utrecht en heeft een vestiging in Amsterdam. In totaal draaien er, volgens bestuursvoorzitter Kooy, bij heel Dianet ongeveer 50 machines in een centrum en staan er 150 bij mensen thuis.
In de visie van Dianet hemodialyseren over een niet al te groot aantal jaren zeker 300 mensen vanuit Dianet thuis, waarvan velen 's nachts. De Nikkiso machines waren tien jaar geleden, toen Dianet officieel met nachtdialyse van start ging, nog niet in staat om negen uur onafgebroken te dialyseren. Maar sinds dat wel het geval is, is de Japanse Nikkiso, die wordt geleverd door de firma Baxter, de huismachine van Dianet.
Dianet heeft een lange geschiedenis. De stichting kwam twaalf jaar geleden voort uit een fusie tussen Diatel Noord Holland en de Stichting Thuisdialyse in Utrecht. Die stichting werd al in 1968 opgericht door de Utrechtse hoogleraar Dorhout Mees, met het oogmerk thuisdialyse te stimuleren.
|
'Nieuwe tacrolimus vermindert trillende handen'
Farmaceutisch fabrikant Veloxis Pharmaceuticals uit Denemarken meldt op het American Transplant Congress in Seattle dat zijn nieuwe vorm van anti-afstotingsmedicijn tacrolimus voor minder trillende handen zorgt dan de oorspronkelijke vorm.
Tacrolimus is een medicijn dat gebruikt wordt om afstoting van getransplanteerde organen te voorkomen. Een van de vaaak voorkomende bijwerkingen is een tremor. Veloxis heeft een nieuwe vorm van tacrolimus, LCP-TacrO™, in ontwikkeling. De fabrikant heeft een onderzoek uit laten voeren waarin 44 getransplanteerde nierpatiënten die tweemaal daags tacrolimus gebruikten en last hadden van trillende handen, overstapten op LCP-TacrO™. De tremor voor en na de overstap werd niet alleen beoordeeld door de patiënt zelf, maar ook door neurologen die gebruik maakten van een erkende tremorschaal en van een Tremorometer™.
Maastricht: inauguratie prof. Jeroen Kooman
Per 1 oktober 2012 is prof.dr. J. (Jeroen) P. Kooman (46) benoemd tot bijzonder hoogleraar Pathofysiologie van Chronisch Nierfalen aan de Faculty of Health, Medicine and Life Sciences aan de Universiteit Maastricht. Zijn oratie is op 7 juni. Inauguratie prof.dr. J.P. Kooman: vrijdag 7 juni 2013; 16:30 uurTitel oratie: 'It's about time' Locatie: bestuursgebouw Universiteit Maastricht, Minderbroedersberg 4-6, 6211 LK Maastricht
'Vitamine D en calciumsupplementen na transplantatie zinloos'
Volgens Noorse wetenschappers heeft het geen zin patiënten na een niertransplantatie extra vitamine D en calciumsupplementen te geven. Er is geen verschil in botdichtheid tussen mensen die dit wel en niet kregen. Het gaat wel om een vrij kleine steekproef. Bovendien is het in Oslo gebruikelijk patiënten na transplantatie een vrij intensieve fysieke training te laten volgen die kan helpen botafname te voorkomen.


Gepubliceerd: dinsdag 12-06-2012 | 


NierNieuws is onafhankelijk van bij de materie betrokken (semi-)commerciële en (semi-)overheidsinstelling.
Niernieuws heeft geen financiële connecties met patiënten- verenigingen of andere soortgelijke organisaties of
stichtingen.
Reageer ook op dit artikel