Tweehonderdste Nikkiso dialysemachine voor Dianet
Door Jeroen van Setten
Niet alleen verpleegkundigen, ook
patiënten, regiocoördinatoren, de
technische dienst en andere nauw
betrokkenen waren aanwezig
Een goede champagne en een grote taart omlijstten de officiële overdracht van het 200ste dialyseapparaat aan Dianet in Utrecht. Baxter-directeur Ad Paulusse sneed, samen met Dianet-bestuursvoorzitter Iet Kooy, de taart aan. De Nikkiso machine die Paulusse overhandigde, is bedoeld voor gebruik bij een patiënt thuis. Thuisdialyse is de speerpunt van Dianet.
De Stichting Dianet groeit snel. Vooral het aantal thuisdialyserenden stijgt gestaag. In het centrum in Utrecht staan inmiddels 40 machines en er dialyseren 122 mensen thuis met ondersteuning vanuit Dianet. De stichting heeft ook machines staan in het Diakonessenhuis in Utrecht en heeft een vestiging in Amsterdam. In totaal draaien er, volgens bestuursvoorzitter Kooy, bij heel Dianet ongeveer 50 machines in een centrum en staan er 150 bij mensen thuis.
In de visie van Dianet hemodialyseren over een niet al te groot aantal jaren zeker 300 mensen vanuit Dianet thuis, waarvan velen 's nachts. De Nikkiso machines waren tien jaar geleden, toen Dianet officieel met nachtdialyse van start ging, nog niet in staat om negen uur onafgebroken te dialyseren. Maar sinds dat wel het geval is, is de Japanse Nikkiso, die wordt geleverd door de firma Baxter, de huismachine van Dianet.
Dianet heeft een lange geschiedenis. De stichting kwam twaalf jaar geleden voort uit een fusie tussen Diatel Noord Holland en de Stichting Thuisdialyse in Utrecht. Die stichting werd al in 1968 opgericht door de Utrechtse hoogleraar Dorhout Mees, met het oogmerk thuisdialyse te stimuleren.
|
Meisjes zeggen vaker ja tegen orgaandonatie

Meisjes zijn vaker bereid na hun dood donor te zijn dan jongens: 82 procent van de 18-jarige vrouwen die hun keuze hebben vastgelegd, geeft aan na overlijden één of meerdere organen of weefsels te willen afstaan. Van de jongens uit 1994 is dat maar 72 procent. Zo is de situatie, één maand nadat minister Schippers alle jongeren uit 1994 een officieel verzoek stuurde om hun keuze aan te geven in het Donorregister.
Uit de eerste cijfers blijkt ook dat jonge vrouwen hun keuze sneller vastleggen dan mannen. Van alle aanmeldingen die half mei bij het Donorregister binnen waren, komt drie van de vijf (62 procent) van een vrouw. Alle jongeren uit 1994 die hun keuze nog niet hebben vastgelegd in het Donorregister, ontvangen deze week een kleine aansporing in de brievenbus.
Turkije gastheer 50ste editie grootste Europese nefrologiecongres
Zaterdag ging het ERA-EDTA-congres in Istanbul van start. Het congres van de European Renal Association - European Dialysis and Transplant Association is na dat van de American Society of Nephrology het grootste jaarlijkse nefrologiecongres ter wereld. Dit jaar vindt het voor de vijftigste keer plaats.
De jubileumeditie heeft onderdak gekregen in Istanbul. De ruim 8.
De Nierstichting Rally komt er weer aan
De voorbereidingen voor de 12e Nierstichting Rally liggen goed op schema. De rally, die traditiegetrouw plaatsvindt op een zaterdag rond het begin van de zomer, zal op 22 juni starten vanaf het terrein van Pon Luxury Cars in Leusden. De finish is op het landgoed ‘Groot Kantwijk’ in Vreeland, waar sinds kort ook het Healey Automuseum gevestigd is.
Ook voor de lunch heeft de organisatie een bijzondere locatie gevonden, een oude steenfabriek.


Gepubliceerd: dinsdag 12-06-2012 | 


NierNieuws is onafhankelijk van bij de materie betrokken (semi-)commerciële en (semi-)overheidsinstelling.
Niernieuws heeft geen financiële connecties met patiënten- verenigingen of andere soortgelijke organisaties of
stichtingen.
Reageer ook op dit artikel