Enchanté, leven met dialyse in de Provence
Door Nanny Marquenie
NierNieuws Column 'Enchanté !'

Ik sta onder de douche, altijd een goed moment om verleden, heden en toekomst de revue te laten passeren. Mijn douche-sessies zijn daarom, milieutechnisch gezien, eigenlijk te lang. Maar wèl lekker voor mijn spieren die dankzij de oefeningen soepeler, maar nog steeds pijnlijk zijn, want in het zwembad wordt hard gewerkt! Ik mijmer wat na over de afgelopen hectische week waarin ONS BOEK werd gelanceerd. Dat was voor Ad en mij, als columnisten/auteurs, maar ook voor NierNieuws, als uitgever, een gedenkwaardige gebeurtenis.
Maar mijn gedachten gaan zelfs nog verder terug. Naar het moment dat Ad en ik ongeveer tien jaar geleden 'toevallig' langs het Dialysecentrum reden, dat toen nog in Figanières gehuisvest was. Een fris, helder wit gebouw in de bossen, met een groot gazon en terras aan de voorzijde. Met recht een gastvrije uitstraling.
Ik dacht toen, als Ad ooit aan de dialyse moet vind ik het nog niet zo'n beroerde plek om hier een paar uur te moeten vertoeven. Ik rij hem er heen, ga op het terras in het zonnetje zitten lezen en na de behandeling rijden wij samen weer terug en gaan gezellig onderweg iets eten. Bedenk wel, we praten over 35 km heen en 35 km terug. En bedenk ook dat er toen nog helemaal geen sprake was van slechte nieren!! Ja, wel van blaas- en prostaatkanker, dus hij zat in de buurt. Maar in 2006 werden wij toch met de dialyserealiteit geconfronteerd en bleek al snel dat bovenstaande voorstelling totaal uit de lucht was gegrepen. Voorgevoelens zijn mij overigens niet vreemd, maar ik heb deze gedachte achteraf altijd wel héél frappant gevonden.
Wat ik echter nooit heb kunnen voorzien is dat de viering van mijn 60e verjaardag in 2008, de grote mediabelangstelling daarna en het daaruit voortvloeiende contact met NierNieuws, uiteindelijk zouden uitmonden in een boek op mijn/onze naam. Het is een bijzondere ervaring dat bekenden en onbekenden massaal jouw boek bestellen, dat er recensies worden gepubliceerd en erover gebeld, gemaild en getwitterd wordt.
Afgelopen zondag mochten wij onze vrienden uit Le Lavandou het eerste in Frankrijk verkochte exemplaar overhandigen. Zij stonden aan de wieg van ons Franse avontuur en hebben dus alle hoogte- en dieptepunten meegemaakt. Fijn dat ze juist in deze periode hier op vakantie waren. Enkele dagen later kochten Jean-Baptiste en Marie een exemplaar. "Kennen jullie dan iemand die het kan lezen?" vroeg ik nieuwsgierig. Glimmend van trots meldden ze dat het voor henzelf was: "Nu kunnen we iedereen laten zien dat wij bij Bekende Nederlanders werken!" Ik kan het niet vaak genoeg zeggen: het zijn schatten! En sinds vanmiddag ligt er ook een exemplaar in het Restaurant 'Les délices de Taradeau' van Natasha en Marie. In een ambiance amicale kunnen zowel dorpelingen als (Nederlandse) toeristen hier genieten van een repas fait à la maison èn een boek kopen!
Lieve Ad, gefeliciteerd met je auteursschap! Een beetje wrang, maar zonder jou was dit boek er nooit gekomen! In ons leven èn in ons boek draait het namelijk om zieke nieren en hemodialyse. Gelukkig hebben we wèl bereikt dat het niet de hoofdrol is gaan spelen in ons 'Leven als God in Frankrijk'.
Jeroen en Merel, jullie ook van harte gefeliciteerd met dit resultaat! Bedankt voor jullie initiatief en correctiewerk, maar vooral voor het vertrouwen dat jullie in ons hebben gesteld!
A bientôt, bij de tweede druk!!
|
Miljoenenschikking in Amerikaanse EPO-fraudezaak
Dialysis Corporation of America, een dialyseaanbieder met ongeveer 35 centra in de VS, wordt ervan beschuldigd enige jaren geleden valse declaraties te hebben ingediend bij Medicare, voor meer EPO dan zijn patiënten daadwerkelijk toegediend hebben gekregen. Inmiddels bestaat het bedrijf niet meer, het is in 2010 opgekocht door U.S. Renal Care, een dialyseaanbieder met nu meer dan 100 centra en het hoofdkantoor in Texas. U.S. Renal Care is akkoord gegaan met een schikking van 7,3 miljoen dollar (5,7 miljoen euro).
'Zoveelste loze belofte zoutreductie door voedingsindustrie'
De door de vleeswarensector groots aangekondigde zoutreductie is de zoveelste loze belofte in een lange rij van pogingen van de industrie onder een noodzakelijke wettelijke regeling uit te komen. Dat vinden de Consumentenbond, de Hartstichting en de Nierstichting. Alleen via de wet kunnen consumenten er op vertrouwen dat het zoutgehalte in levensmiddelen structureel omlaag gaat.
Oproep: Vlamingen met cystenieren gezocht
Voor een project taalonderzoek is het bureau Spectrum Translation op zoek naar nog drie Nederlands sprekende mensen uit België met cystenieren. Het onderzoek bestaat uit een persoonlijk interview in Brussel (op 15 juni) over het begrip van een vragenlijst. Hiervoor is geen speciale kennis nodig. De geïnterviewde persoon ontvangt hiervoor, naast een volledige reiskostenvergoeding, een vergoeding van € 110,-. Voor meer informatie en aanmelding kunt u mailen naar Hadewych Derks.


Gepubliceerd: zaterdag 12-05-2012 | 


NierNieuws is onafhankelijk van bij de materie betrokken (semi-)commerciële en (semi-)overheidsinstelling.
Niernieuws heeft geen financiële connecties met patiënten- verenigingen of andere soortgelijke organisaties of
stichtingen.
Reageer ook op dit artikel