Nieuwe katheter voor renale denervatie op Europese markt
Door Jeroen van Setten
Op 16 mei wordt op het cardiovasculaire congres EuoPCR in Parijs een nieuwe katheter voor renale denervatie officieel geïntroduceerd in Europa. Bij renale denervatie worden zenuwen naar de nieren weggebrand om op die manier hoge bloeddruk die niet - meer - met medicatie valt te bestrijden, te verlagen. Ook in Nederland wordt deze methode toegepast met katheters van een andere leverancier.
Het OneShot renaal denervatiesysteem van Covidien is in februari van dit jaar goedgekeurd voor de Europese markt. 'Wij geloven dat het OneShot systeem voordelen biedt ten opzichte van bestaande apparatuur. Het product versterkt Covidiens leiderschap in het leveren van best-in-class vasculaire oplossingen,' zegt Mark A. Turco van het bedrijf. Wat dan precies die voordelen zijn ten opzichte van de nu algemeen gebruikte Medtronics katheters, houdt Turco geheim tot op het congres.
Professor Dirk Scheinert zal tijdens het congres twee behandelingen met het product uitvoeren in het Park-Krankenhaus in Leipzig, Duitsland. Die behandelingen zullen live kunnen worden bekeken op woensdag 16 mei 2012, van 16:50 -18:50 in de Maillot kamer in het Palais des Congrès in Parijs. Verder worden tijdens de presentatie verschillende voordrachten gehouden over het nieuwe systeem en de eerste ervaringen ermee.
|
Belgische nierpatiënten georganiseerd op vakantie naar Benidorm
Vijfentwintig Belgische nierpatiënten en ongeveer evenveel familieleden vertrokken vannacht op vakantie naar Benidorm. Voor hun medische begeleiding kunnen ze rekenen op hun vertrouwde nefroloog en 4 gespecialiseerde verpleegkundigen. Op woensdag 29 mei wacht een welkomstcomité hen ’s middags weer op in het AZ Maria Middelares ziekenhuis.
Nierpatiëntenvereniging Scharnier, maar ook de artsen en verpleegkundigen van de dialyseafdelingen van het AZ Maria Middelares Gent en Sint-Vincentius Deinze vinden het erg belangrijk dat nierpatiënten en hun familie een zo normaal mogelijk leven kunnen leiden. Ook reizen hoort daarbij. Maar veel nierpatiënten verlaten niet graag hun vetrouwde omgeving en zijn vaak bang om te maken te krijgen met onbekende artsen en verpleegkundigen in een andere taal.
'Nieuwe tacrolimus vermindert trillende handen'
Farmaceutisch fabrikant Veloxis Pharmaceuticals uit Denemarken meldt op het American Transplant Congress in Seattle dat zijn nieuwe vorm van anti-afstotingsmedicijn tacrolimus voor minder trillende handen zorgt dan de oorspronkelijke vorm. Tacrolimus is een medicijn dat gebruikt wordt om afstoting van getransplanteerde organen te voorkomen. Een van de vaaak voorkomende bijwerkingen is een tremor. Veloxis heeft een nieuwe vorm van tacrolimus, LCP-TacrO™, in ontwikkeling.
Maastricht: inauguratie prof. Jeroen Kooman
Per 1 oktober 2012 is prof.dr. J. (Jeroen) P. Kooman (46) benoemd tot bijzonder hoogleraar Pathofysiologie van Chronisch Nierfalen aan de Faculty of Health, Medicine and Life Sciences aan de Universiteit Maastricht. Zijn oratie is op 7 juni. Inauguratie prof.dr. J.P. Kooman: vrijdag 7 juni 2013; 16:30 uurTitel oratie: 'It's about time' Locatie: bestuursgebouw Universiteit Maastricht, Minderbroedersberg 4-6, 6211 LK Maastricht


Gepubliceerd: woensdag 09-05-2012 | 


NierNieuws is onafhankelijk van bij de materie betrokken (semi-)commerciële en (semi-)overheidsinstelling.
Niernieuws heeft geen financiële connecties met patiënten- verenigingen of andere soortgelijke organisaties of
stichtingen.
Reageer ook op dit artikel