Duitsland waarschuwt voor uitbraak hantavirus

Lees voor | Reageer | Verstuur | Druk af   
Rosse Woelmuis of Clethrionomys glareolus

Duitse wetenschappers hebben gewaarschuwd voor een mogelijke uitbraak van het Hantavirus. Ze verwachten dit jaar een groot aantal knaagdieren, die drager zijn. Bij mensen kan een infectie in ernstige gevallen tot nierfalen leiden.

Het hantavorus kan bij mensen tot hemorrhagische koorts leiden. Dit ziektebeeld lijkt op griep, maar kan ineens gepaard gaan met inwendige bloedingen en nierinsufficiëntie. Het virus wordt vooral verspreid door knaagdieren, zoals de rosse woelmuis.

Het Friedrich-Loeffler-Institut meldt dat beuken en eiken in een aantal Duitse deelstaten de afgelopen herfst zeer veel vrucht gedragen hebben, waardoor er een grote hoeveelheid voedsel voor de rosse woelmuis beschikbaar is. Onderzoekers van het instituut verwachten dan ook een forse toename in het aantal muizen. Het Robert Koch-Institut verwacht als gevolg daarvan meer hantabesmettingen bij mensen.

Meisjes zeggen vaker ja tegen orgaandonatie

Meisjes zijn vaker bereid na hun dood donor te zijn dan jongens: 82 procent van de 18-jarige vrouwen die hun keuze hebben vastgelegd, geeft aan na overlijden één of meerdere organen of weefsels te willen afstaan. Van de jongens uit 1994 is dat maar 72 procent. Zo is de situatie, één maand nadat minister Schippers alle jongeren uit 1994 een officieel verzoek stuurde om hun keuze aan te geven in het Donorregister.

Uit de eerste cijfers blijkt ook dat jonge vrouwen hun keuze sneller vastleggen dan  mannen. Van alle aanmeldingen die half mei bij het Donorregister binnen waren, komt drie van de vijf (62 procent) van een vrouw. Alle jongeren uit 1994 die hun keuze nog niet hebben vastgelegd in het Donorregister, ontvangen deze week een kleine aansporing in de brievenbus.

Lees verder...

 

Belgische nierpatiënten georganiseerd op vakantie naar Benidorm

Vijfentwintig Belgische nierpatiënten en ongeveer evenveel familieleden vertrokken vannacht op vakantie naar Benidorm. Voor hun medische begeleiding kunnen ze rekenen op hun vertrouwde nefroloog en vier gespecialiseerde verpleegkundigen. Op woensdag 29 mei wacht een welkomstcomité hen ’s middags weer op in het AZ Maria Middelares ziekenhuis.

Lees verder...

'Nieuwe tacrolimus vermindert trillende handen'

Farmaceutisch fabrikant Veloxis Pharmaceuticals uit Denemarken meldt op het American Transplant Congress in Seattle dat zijn nieuwe vorm van anti-afstotingsmedicijn tacrolimus voor minder trillende handen zorgt dan de oorspronkelijke vorm. Tacrolimus is een medicijn dat gebruikt wordt om afstoting van getransplanteerde organen te voorkomen. Een van de vaaak voorkomende bijwerkingen is een tremor. Veloxis heeft een nieuwe vorm van tacrolimus, LCP-TacrO™, in ontwikkeling.

Lees verder...

Uitgelicht

Agenda vandaag
woensdag 22 mei 2013

Laatste Nieuws maart 2012

<< Ouder   Nieuwer >>

Meest gelezen

Onderzoek

'Vitamine D en calciumsupplementen na transplantatie zinloos'

Volgens Noorse wetenschappers heeft het geen zin patiënten na een niertransplantatie extra vitamine D en calciumsupplementen te geven. Er is geen verschil in botdichtheid tussen mensen die dit wel en niet kregen. Het gaat wel om een vrij kleine steekproef.

Lees verder...

In Hart en Nieren

Lintjes voor twee prominenten in de Nederlandse nierwereld

Ter gelegenheid van de voorlopig laatste Koninginnedag hebben twee prominente personen in de Nederlandse nefrologie een koninklijke onderscheiding gekregen. Het gaat om prof.dr. Willem Weimar en prof.dr. René Bindels.

Lees verder...

Service

Sponsors

Steun NierNieuws

Met één telefoontje van € 1,30 wordt u begunstiger van NierNieuws.

Laatste reacties

NierNieuws en zijn adverteerders maken soms gebruik van cookies. Klik hier voor meer informatie.