Wanneer: woensdag 28-05-2008

Promotie: Laparoscopische verwijdering nier levende donor

Lees voor | Reageer | Verstuur | Druk af   

Promotie: mw. I.R.A.M. Mertens zur Borg: woensdag 28 mei 2008 11:45 uur
Titel proefschrift: Anaesthesia and peri-operative care for laparoscopic donor nephrectomy

Promotores: prof. dr. J. Klein en prof. dr. J.N.M. IJzermans

Locatie: Erasmus MC, faculteitsgebouw, collegezaal 7, Rotterdam

Ans 27-05-2008 07:08
Bij mij is ook een nier laparoscopisch verwijderd voor niertransplantatie, het is een geweldige uitvinding, binnen 4 dagen was ik al weer thuis. Weinig pijn gehad! Dit is gebeurd in het Radboudziekenhuis in Nijmegen.

Reageer ook op dit artikel

Promotie: website voor overlevers kinderkanker

Overlevenden van kinderkanker hebben op later leeftijd behoefte aan meer en vooral gepersonaliseerde informatie. Om hieraan tegemoet te komen heeft Sebastiaan Knijnenbrug voor zijn promotie-onderzoek een website geëvalueerd waar overlevenden, aan de hand van hun oude diagnose en de therapie die ze hebben gehad, gerichte informatie kunnen vinden over de risico's die zij lopen op gezondheidsproblemen.

Knijnenburg heeft overlevenden bij alle fases van het ontwikkelproces van de site betrokken, wat resulteerde in een gebruiksvriendelijke website die positief werd beoordeeld door potentiële gebruikers. De gebruikte methoden voor het ontwikkelen en evalueren van de website kunnen in de toekomst gebruikt worden om andere informatieve websites voor patiënten op te zetten.

Lees verder...

 

Promotie: Ischemie-reperfusieschade

Constantijn Wouters heeft zich in het kader van zijn promotieonderzoek bezig gehouden met ischemie-reperfusieschade: de schade die in weefsels en organen ontstaat wanneer die enige tijd van doorbloeding afgesloten zijn geweest. Promotie drs. C.W. Wouters: dinsdag 25 juni 2013, 13:00 uurTitel proefschrift: Assessment of ischaemia and reperfusion injury Promotores: prof.dr. G.A. Rongen, prof.dr. W.J.G. Oyen en prof.dr. P.A.B.M.

Lees verder...

Promotie: Betere zorg nierpatiënten bij de huisarts

Huisarts Nynke Scherpbier - de Haan heeft onderzoek gedaan naar de zorg voor chronisch nierpatiënten door de huisarts. Ze heeft onder andere het effect van telenefrologie, elektronisch contact tussen huisarts en nefroloog, bestudeerd. Promotie drs. N.D. Scherpbier - de Haan: vrijdag 7 juni 2013, 11:00 uurTitel proefschrit: Optimising chronic kidney disease management in primary care Promotores: prof.dr. C. van Weel en prof.dr. J.F.M. WetzelsCo-promotores: dr. W.J.C.

Lees verder...

Uitgelicht

Meer over promoties

Meest gelezen

Onderzoek

Risico op gebroken heup onveranderd hoog bij dialysepatiënt

Heupfracturen komen nog steeds vaak voor bij nierpatiënten, ondanks de vooruitgang die de laatste jaren is geboekt bij het behandelen van nierziektegerelateerde botproblemen. Dit blijkt uit onderzoek uitgevoerd aan Stanford University (Californië, VS).

Lees verder...

In Hart en Nieren

Lintjes voor twee prominenten in de Nederlandse nierwereld

Ter gelegenheid van de voorlopig laatste Koninginnedag hebben twee prominente personen in de Nederlandse nefrologie een koninklijke onderscheiding gekregen. Het gaat om prof.dr. Willem Weimar en prof.dr. René Bindels.

Lees verder...

Service

Sponsors

Steun NierNieuws

Met één telefoontje van € 1,30 wordt u begunstiger van NierNieuws.

Laatste reacties

NierNieuws en zijn adverteerders maken soms gebruik van cookies. Klik hier voor meer informatie.