Nierpatiënt krijgt prijs tijdens Utrechts sportgala

Lees voor | Reageer | Verstuur | Druk af   

Tijdens het Sportgala 2009 in Utrecht werd een bijzondere sporter in het zonnetje gezet. De 14-jarige Thomas Steggink, niergetransplanteerd, won de aanmoedigingsbokaal voor zijn prestaties: twee gouden medailles op de World Transplant Games. Naast zijn sportieve prestaties zet Thomas zich met de Stichting Transplantatie Nu in voor het geven van voorlichting over het belang van orgaandonatie.

Thomas ontving de aanmoedigingsbokaal uit handen van wethouder Rinda den Besten (Jeugd). Hij heeft op de World Transplant Games 2009 in Australië twee gouden plakken behaald in de categorie tot en met 14 jaar, in de sporten tennis en squash. Thomas heeft in 2001 een niertransplantatie gehad en is sindsdien enthousiast aan het sporten.

Thomas heeft ervoor gezorgd dat er op zijn middelbare school in alle brugklassen voorlichting is gegeven door vrijwilligers van de Stichting Transplantatie Nu. Met behulp van deze voorlichting worden kinderen al op jonge leeftijd doordrongen van het belang van orgaandonatie.

HLA-mismatch transplantatie zonder blijvende medicatie al mogelijk

Vijf jaar geleden rapporteerden onderzoekers van het Massachusetts General Hospital over vijf patiënten bij wie ze een gelijktijdige nier- en beenmergtransplantatie hadden uitgevoerd. Al deze patiënten vertoonden een HLA-mismatch met hun donor, wat betekent dat er onder normale omstandigheden afstoting zal optreden. Vier van de vijf hadden destijds geen afweeronderdrukkende medicijnen nodig om de nier te behouden, omdat er door de beenmergtransplantatie een geslaagde mix tussen hun eigen immuunsysteem en dat van de donor was ontstaan. Inmiddels hebben ze deze ingreep bij nog eens vijf patiënten uitgevoerd.

Lees verder...

 

Tijdelijk geen doorbloeding bij niertransplantatie leidt tot chronische afstoting

Een traag op gang komende nier waarbij dialyse nodig is in de eerste week na transplantatie, is meestal het gevolg van schade door een tijdelijk gestopte doorbloeding. Het komt regelmatig voor, zeker nu het aantal non-heart-beating donoren toeneemt. Een traag op gang komende nier heeft een grotere kans op acute afstoting en heeft gemiddeld een kortere levensduur.

Lees verder...

Te weinig vitamine D slecht voor nieuwe nier

Nierpatiënten die enige maanden na hun transplatatie een lage spiegel van de inactieve vorm van vitamine D in hun bloed hebben, lopen een groter risico op chronische nierschade en het verlies van hun nier. Het risico op overlijden neemt niet toe. Dit resultaat van Frans onderzoek roept de vraag op, of het zinvol is nierpatiënten die getransplanteerd worden een vitamine D-supplement te geven.

Lees verder...

Uitgelicht

Agenda vandaag
dinsdag 21 mei 2013

Meer over transplantatie


Er zijn meer dan 300 artikelen in deze rubriek.
Gebruik voor oudere artikelen de zoekfunctie.

Meest gelezen

Onderzoek

'Vitamine D en calciumsupplementen na transplantatie zinloos'

Volgens Noorse wetenschappers heeft het geen zin patiënten na een niertransplantatie extra vitamine D en calciumsupplementen te geven. Er is geen verschil in botdichtheid tussen mensen die dit wel en niet kregen. Het gaat wel om een vrij kleine steekproef.

Lees verder...

In Hart en Nieren

Lintjes voor twee prominenten in de Nederlandse nierwereld

Ter gelegenheid van de voorlopig laatste Koninginnedag hebben twee prominente personen in de Nederlandse nefrologie een koninklijke onderscheiding gekregen. Het gaat om prof.dr. Willem Weimar en prof.dr. René Bindels.

Lees verder...

Service

Sponsors

Steun NierNieuws

Met één telefoontje van € 1,30 wordt u begunstiger van NierNieuws.

Laatste reacties

NierNieuws en zijn adverteerders maken soms gebruik van cookies. Klik hier voor meer informatie.