Marokko betaalt alle zorg voor zijn nierpatiënten

Lees voor | Reageer | Verstuur | Druk af   

In het kader van de strijd tegen chronische nierziekten heeft het Marokkaanse ministerie van Volksgezondheid een overeenkomst getekend met de private sector. Het doel is dat bestaande en nieuwe privédialysecentra de zorg voor 1500 patiënten die op een wachtlijst voor dialyse staan op zich nemen.

Marokkaans Dialysecentrum Foto: S. Zoheir

Marokkaans Dialysecentrum

Het ministerie heeft hiervoor 5,4 miljoen euro gereserveerd. 'Deze overeenkomst is een primeur', zegt gezondheidsminister Yasmina Badou in Le Matin, 'omdat het hierdoor mogelijk wordt nierpatiënten gratis volledige zorg te verlenen, wat tot op heden niet bestaat in deze sector.'

Om de sterk groeiende aantallen nierpatiënten ook in de toekomst te kunnen blijven opvangen, zullen naast de 56 bestaande particuliere dialysecentra, twaalf nieuwe centra verrijzen. Een uitbreiding met 250 nieuwe machines. Tegelijk met deze uitbreiding worden 25 artsen opgeleid tot nefroloog en komen er 150 dialyseverpleegkundigen bij.

Ongeveer een miljoen Marokkanen lijdt aan een nierziekte. Hun aantal stijgt jaarlijks met 5 à 7 procent. Op dit moment heeft Marokko 131 nefrologen. Daarvan werken er relatief veel in de privéklinieken. In het land levert de privésector het grootste deel van het aanbod in de gezondheidszorg.

'Zoveelste loze belofte zoutreductie door voedingsindustrie'

De door de vleeswarensector groots aangekondigde zoutreductie is de zoveelste loze belofte in een lange rij van pogingen van de industrie onder een noodzakelijke wettelijke regeling uit te komen. Dat vinden de Consumentenbond, de Hartstichting en de Nierstichting. Alleen via de wet kunnen consumenten er op vertrouwen dat het zoutgehalte in levensmiddelen structureel omlaag gaat. 

Lees verder...

 

Consumentenbond: 'Preferentiebeleid werkt angst en onzekerheid in de hand'

Het huidige preferentiebeleid voor geneesmiddelen leidt bij consumenten tot verwarring en angst. Dat stelt de Consumentenbond op basis van de vele emotionele meldingen die op zijn meldpunt preferentiebeleid binnenkomen. Veel consumenten zijn door wisselende doosjes en pillen bang dat ze het overzicht kwijtraken of een verkeerde hoeveelheid medicijnen nemen. De Consumentenbond vindt dat de klachten zo essentieel zijn dat het huidige preferentiebeleid aangepast moet worden.

Lees verder...

Orgaanhandelschandaal Kosovo: veroordelingen tot 8 jaar

In Kosovo zijn vijf mensen na een zeer langdurige rechtszaak veroordeeld wegens handel in organen. Ze hebben in 2008 in de Medicus Kliniek in de Kosovaarse hoofdstad Pristina ten minste 30 transplantaties laten uitvoeren. Twee voormalige rijksambtenaren zijn vrijgesproken.  De vijf zijn veroordeeld door een rechtbank van de EU-toezichthouder Eulex in Kosovo. Ze hebben celstraffen opgelegd gekregen tot acht jaar. Twee oud-regeringsfunctionarissen zijn vrijgesproken.

Lees verder...

Uitgelicht

Agenda vandaag
donderdag 23 mei 2013

Meer over politiek en beleid


Er zijn meer dan 300 artikelen in deze rubriek.
Gebruik voor oudere artikelen de zoekfunctie.

Meest gelezen

Onderzoek

Immuungemedieerde nierschade door HIV vaker bij Afrikanen

Patiënten die geïnfecteerd zijn met het HIV-virus, lopen het risico op HIV-gerelateerde nierproblemen. Veel HIV-patiënten krijgen te maken met HIVAN (HIV-associated nephropathy) of HIVICK (HIV-associated Immuno Complex Kidney disease). Daar waar over HIVAN inmiddels vrij veel bekend is, is over HIVICK nog veel onduidelijk.

Lees verder...

In Hart en Nieren

Belgische nierpatiënten georganiseerd op vakantie naar Benidorm

Vijfentwintig Belgische nierpatiënten en ongeveer evenveel familieleden vertrokken vannacht op vakantie naar Benidorm. Voor hun medische begeleiding kunnen ze rekenen op hun vertrouwde nefroloog en vier gespecialiseerde verpleegkundigen. Op woensdag 29 mei wacht een welkomstcomité hen ’s middags weer op in het AZ Maria Middelares ziekenhuis.

Lees verder...

Service

Sponsors

Steun NierNieuws

Met één telefoontje van € 1,30 wordt u begunstiger van NierNieuws.

Laatste reacties

NierNieuws en zijn adverteerders maken soms gebruik van cookies. Klik hier voor meer informatie.